Pożar lasu w miejscowości Boguty-Żurawie

W piątek 28 czerwca o godz. 12:20 nasza jednostka została zaalarmowana o pożarze lasu w miejscowości Boguty-Żurawie. Do akcji gaśniczej wyjechały dwa zastępy OSP Boguty-Pianki. Po dojechaniu na miejsce pożarem objęta była ściółka leśna o powierzchni ok 900m2. W trakcie działań gaśniczych do Powiatowego Stanowisko Kierowania wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze lasu w niedalekiej odległości. Po zlokalizowaniu drugiego pożaru jeden zastęp OSP Boguty-Pianki został przedysponowany do drugiego pożaru oraz zadysponowany został trzeci zastęp OSP Boguty-Pianki. Działania strażaków, które łącznie trwały ponad 2 godziny polegały na podaniu prądów gaśniczych w celu ugaszenia ognia, a następnie dokładnym przelaniu wodą miejsca pożaru, oraz dowożeniu wody z najbliższego hydrantu. W działaniach gaśniczych brały udział trzy zastępy OSP Boguty-Pianki, Oficer Operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej oraz Policja.

ospboguty