Msza za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego

Msza Święta odprawiana w intencji strażaków z powiatu ostrowskiego w pierwszą niedzielę listopada, której co roku gospodarzem jest inna parafia to tradycja, która trwa w naszym powiecie już 20 lat.Z inicjatywą odprawiania takich nabożeństw wyszedł ks. prof. Józef Łupiński, diecezjalny duszpasterz strażaków. Na tegoroczną uroczystość w niedzielę 5 listopada strażacy Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych przybyli do Kościoła pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini. Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił Kapelan Powiatowy Strażaków Powiatu Ostrowskiego ks. kanonik Piotr Kapelański. Do Małkini przybyły delegacje z jednostek naszego powiatu, a razem z nimi 37 pocztów sztandarowych, wśród nich poczet sztandarowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Poczet Sztandarowy Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ostrowi Mazowieckiej. W sumie ponad 200 strażaków na czele z druhem Prezesem ZOSP RP powiatu ostrowskiego Rafałem Kowalczykiem oraz Prezesem Honorowym dh Andrzejem Wyszogrodzkim. Obecni byli także oficerowie Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej na czele z komendantem st. bryg. Januszem Iwanowskim. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy strażacy zostali zaproszeni na tradycyjną grochówkę.

ospboguty