Pożar śmieci w lesie i pożar poszycia leśnego

W niedzielę 25 czerwca o godz. 11:26 nasza jednostka została zaalarmowana o pożarze śmieci oraz poszycia leśnego przy drodze Boguty-Pianki – Tymianki-Bucie. Po dojechaniu na miejsce działania zastępów straży polegały na podaniu prądów gaśniczych i dokładnym przelaniu pogorzeliska. Do działań gaśniczych zadysponowane zostały dwa zastępy OSP Boguty-Pianki oraz jeden zastęp JRG PSP Ostrów Mazowiecka. Pod koniec działań gaśniczych wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego w niedalekiej okolicy. Po zlokalizowaniu pożaru, paliło się ok. 0,5 ha poszycia leśnego. Do działających na miejscu poprzedniego pożaru dojechał trzeci zastęp OSP Boguty-Pianki oraz zastęp OSP Nur. Działania zastępów straży polegały na podawaniu prądów gaśniczych na palące się poszycie, a następnie przelewanie pogorzeliska, oraz dowożeniu wody z miejscowości Boguty-Pianki. Łączny czas działań gaśniczych wyniósł prawie 4 godziny. W obu przypadkach na miejsce pożaru dysponowany był patrol Policji.

ospboguty